شرکت لنوکس قدیمی ترین و بزرگترین تولید کننده ظروف چینی یا در زبان انگلیسی china در دنیاست. محصولات لنوکس شامل سرویس های پذیرایی (غذاخوری، سوپ خوری، میوه خوری، قهوه و چای خوری) و انواع اشیاء کادویی و تزئینی منزل می شود.

--------------------------------------------------------------

لنوکس در سال 1889 توسط واالتر اسکات لنوکس تاسیس شد. این برند در ابتدا نه به صورت یک کارخانه، بلکه به عنوان استودیوی هنری در شهر ترنتون آمریکا دائر شد. ترنتون بدلیل مجاورت با معادن سرشار خاک رس، از میانه های قرن نوزدهم، به مهمترین مرکز تولید سفال آمریکا تبدیل شده بود. در دهه پنجم قرن 19 ، بیش از 255 کارگاه سفالگری در این شهر فعال بودند.

اوایل لنوکس خط تولیدی نداشت و فقط یک نوع منحصر به فرد از هر محصول خانگی را در مدل های متنوع تولید می کرد. این محصولات با دست طراحی شده، برای اولین بار در موسسه اسمیتسونیون به نمایش درآمد. در آن زمان این ظروف زیبا بیشتر به سفارش کاخ ها و افراد مهم سیاسی تولید می شد ولی بعدها با استقبال دیگر افراد ثروتمند دنیا مواجه شد. لنوکس در اوایل قرن بیست میلادی به اوج معروفیت خود رسید، زمانی که داشتن اتاق ناهارخوری و برگزاری مهمانی در خانواده ها رواج یافت...

--------------------------------------------------------------

ویژگی ها
سبک بودن: در نگاه اول این ظروف نسبت به چینی‌های متداول در بازار سنگین‌تر به نظر می رسند، اما به محض اینکه یکی را به دست بگیرید، متوجه سبکی آنها می‌شوید. فناوری به کار رفته در ساخت این ظروف یکی از عواملی است که باعث برتری و مزیت آن ها به سایر چینی‌ها می‌شود.

استحکام بالا: بیشتر لبه های ظروف چینی لنوکس آبکاری طلا یا پلاتین شده اند که موجب می شود به ندرت لب پر شوند. فناوری ساخت این ظروف به گونه ای است که علی رغم سبک بودن، از استحکام بالایی برخوردار باشند.

--------------------------------------------------------------

هنر و طراحی
زیبایی و ظرافت در طراحی، لنوکس را تبدیل به هنرمحورترین برند ظروف چینی در دنیا کرده است که بیش از 340 سال تجربه جهانی طراحی ظروف را در خود خلاصه می کند. تمامی رنگ های طلایی در محصولات لنوکس از طلای 24 عیار و تمامی حاشیه های نقره ای رنگ، آبکاری با پلاتین می باشند. طراحی بسیاری از سرویس ها با دست و اثر هنری طراحان برحسته دنیا هستند.
طراحان لنوکس همواره به نوستالژی ظروف چینی ایتالیایی و آسیای دور باستان توجه داشته اند و در طراحی‌های خود از طرح‌های قدیمی و مطرح ظروف چینی مانند گل و پروانه استفاده می کنند. این طراحی موجب می شود که افراد بیشتر از منظر هنری به این ظروف توجه ویژه های داشته باشند و هنگام میل غذا و نوشیدنی، لذت آن ها از مشاهده طراحی های بی بدیل لنوکس چند برابر شود.
سالهاست که تنها ظرفی که بر روی میزهای پذیرایی مراسم معروف در دنیا از قبیل مراسم اسکار، گلدن گلوب (Gloden Globes)، فشن شوها (Fashion Shows)، و غیره دیده می شود لنوکس است.
هنر طراحی در برند لنوکس به صنعت مد هم رخنه کرده است. طراحی لباس بسیاری از ستاره های دنیا از طراحی نقوش ظروف لنوکس الهام می گیرند.

اطلاعات تکمیلی

  • نوع مالکیت : خصوصی
  • نوع فعالیت : خرده فروش
  • محدوده فعالیت : ایران